Научни списания

Посланици на здравето

Снимки Пресцентър на МОН

Служебният заместник-министър на образованието и науката д-р Емилия Лазарова награди ученици за участието им в националния ученически конкурс „Посланици на здравето“, който се проведе за 16-и пореден път, съобщават от Пресцентъра на МОН.

Ученици от I до XII клас реализират различни дейности в сферата на здравословния и природосъобразен начин на живот.

Част от тях са свързани със спортни прояви – организиране на състезания и турнири, туристически и екопоходи; разработване на сайтове и електронни книги за здравословен начин на живот и хранене, почистване на замърсени райони в различни населени места в страната и др.

В рамките на инициативата са класирани общо 44 проекта.

Заместник-министър Лазарова връчи грамотите на ученици от 9 училища. По време на официалната церемония тя ги поздрави за примера им да показват колко е важно да се грижим за себе си и за околните. Децата и младежите са възпитаници на ОУ „Алеко Константинов“ в Пловдив, ОУ „Любен Каравелов“ в Бургас, ОУ „Христо Ботев“ в село Ресен, СУ „Екзарх Антим I“ в Казанлък, ОУ „Йордан Йовков“ в Плевен, ОУ „Иван Мирчев“ в село Дълбоки, СУ „Цветан Радославов“ в Свищов, ПГ по икономика „Карл Маркс“ в Смолян, ПМГ „Акад. С. Корольов“ в Благоевград.

Останалите грамоти на класирани ученици бяха връчени от представители на други държавни институции.

Ученическият конкурс обединява усилията на няколко институции – Министерството на здравеопазването, Министерството на образованието и науката, Министерството на младежта и спорта, Министерството на културата, Министерството на околната среда и водите, Държавната агенция за закрила на детето, Регионалния офис на Световната здравна организация в България и Българския младежки Червен кръст.