Научни списания

Кратки филми учат деца на добро хранене

За да внесе разнообразие и забавление в обучителния процес за здравословно хранене, кампанията „Нестле“ за по-здрави деца“ тази година заложи на дигитален подход и създаде два нови късометражни филма, подпомагащи формирането на здравословни навици у децата.

В предстоящите месеци децата във всички тези 176 учебни институции ще изучават фундаментални принципи на здравословното ежедневие, фокусирайки се върху балансираното хранене и активния начин на живот. Програмата, базирана на четири модула – балансирана диета, активно ежедневие, устойчивост и хидратация, за пореден път ще обедини усилията си с тези на родители, учители и образователни институции в общия стремеж за изграждането на трайни здравословни навици сред подрастващите. Забавни и интерактивни уроци ще водят децата към осъзнати решения за подобряване на техния живот и околната среда. А за финал децата ще създадат проекти по изучаваните теми. Специално жури ще отличи 6-те най-вълнуващи идеи – 3 от детски градини и 3 от училища.

Седмото издание на конкурса по програмата „Нестле“ за по-здрави деца“, която вече 13 години се стреми да насърчи балансираното хранене и активния начин на живот сред младото поколение, привлече многобройни участници и постигна невиждан досега обхват с представители от всички области в България. С включването на участници от градовете Търговище и Тутракан за първи път в историята си „Нестле“ за по-здрави деца“ достигна до всяко кътче на България.

Програмата продължава да се развива и достига най-високите си нива с активно включили се 176 образователни институции. Записани за участие са 16 744 деца от 75 училища и 101 детски градини из цяла България. Сред учебните заведения има представители на 46 града, включително нови попълнения като Асеновград, Берковица, Етрополе, Исперих и Сеново и 17 села, сред които с. Ивайло, обл. Пазарджик, с. Рибново, обл. Благоевград, и с. Ягода, обл. Стара Загора.