Научни списания

Ученици от Строителната гимназия в София спечелиха националното състезание „Озеленяване и цветарство“

Снимки – Пресцентър на МОН

Представителите на Софийската гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Христо Ботев“ спечелиха първото място на националното състезание „Озеленяване и цветарство“ в Пловдив, съобщава пресцентърът на МОН.

Домакин на надпреварата е Професионалната гимназия по архитектура строителство и геодезия „Арх. Камен Петков“ в Града под тепетата, чиито възпитаници заеха второ място.

Сред призьорите се наредиха и възпитаниците на ПГСАГ „Ангел Попов“ – Велико Търново.

На състезанието Пловдив стана свидетел на усета и творческите идеи на бъдещите флористи, аранжори и озеленители на паркове и градинки, които в момента

се обучават по професии от професионално направление „Градинарство (паркове и градини)“.

Възпитаниците на десетте професионални гимназии, участващи в състезанието, демонстрираха умения и майсторство в четири категории – „Бижу от цветя“, „Букет микс“, „Бутиков букет“ и „Кошница“.

В състезанието участваха и пет отбора на ученици със специални образователни потребности от ЦСОП „Стефан Василев“ – Свиленград, ЦСОП – Пловдив, ПГСС „Бузема“ – София, ЗПГ „Климент Тимизярев“ – Сандански, и ЦСОП „Д-р Петър Берон“ – Кърджали. Те се представиха в две категории – „Букет микс“ и „Аранжировка в кутия“. Учениците демонстрираха равностойни знания и умения в оформянето на своите творби, което изключително затрудни компетентното жури и то единодушно подели първото място между петте участващи отбора.