Редица общини обявяват 2 май за неучебен ден

Кметът на София Васил Терзиев стана поредният градоначалник, който обяви 2 май за неучебен ден. По този начин учениците в столицата ще бъдат
в своеобразна ваканция от 1 до 6 май включително.
“Обявявам датата 2 май 2024 г. за неучебен ден за училищата на територията на Столична община под надслов – "Ден да опознаем София”, се посочва в заповедта на кмета, информират от Столичната община. Терзиев се позовава на чл. 105, ал. 3 от Закона за предучилищното и училищното образование.“Целта е на този ден да се даде възможност на учениците да опознаят по-добре нашия град
във връзка с годината, в която отбелязваме 145 години от обявяването на София за столица на България. На учениците и техните преподаватели ще бъде осигурена възможност да посетят безплатно Регионалния исторически музей – София и неговите филиали и Софийската градска художествена галерия”, пише в уведомлението на кмета до началника на РУО – София-град, д-р Ваня Кастрева.Безплатните посещения във филиалите на РИМ – София могат да се проверят на сайта на музея.
От Столична община напомнят, че заповедта не важи за детските градини и детските ясли, за които 2 май е присъствен ден.
Преди столичния градоначалник и