Четири отбора ни представят на Евроолимпиадата по статистика

Четири ученически отбора спечелиха правото да представят страната ни на финалите на Европейската олимпиада по статистика за ученици. Те спечелиха националния кръг на надпреварата с презентации на тема „Някога всичко беше много хубаво – истина ли е?“.
В категория „А“ (X – XII клас) победителите са отборите SEARCH от ПМГ „Христо Смирненски“ в Перник – Деян Ботев, Деян Тасев и Николай Йорданов, и CoffeeNG от Втора английска езикова гимназия „Томас Джеферсън“ – София – Ивайло Чернев и Ясен Русинов.
В категория „Б“ (VIII – IX клас) победители са отбор PRIMA на Варненската търговска гимназия „Георги Стойков Раковски“ – Румяна Тодорова, Юлиана Димова и Емил Русев, и отбор DEIMOS на ПМГ „Иван Вазов“ в Добрич – Калоян Тодоров.
Представянето на всички финалисти в националния кръг е оценено от жури с председател проф. д-р Михаил Кончев – зам.-председател на Националния статистически институт, и членове проф. д-р Силвия Трифонова от УНСС, доц. д-р Ралица Ковачева от Факултета по журналистика и масова комуникация в СУ „Св. Климент Охридски“.
За еврофиналите през юни четирите родни тима трябва да подготвят двуминутни видеоклипове на тема „Някога всичко беше много хубаво – истина ли е?“, базирани на защитените от тях презентации.