70 години ПГ по дизайн „Елисавета Вазова“

Ученици от столичната Професионална гимназия по дизайн „Елисавета Вазова“ показаха своите умения по моден, интериорен и графичен дизайн и реклама в иновативен спектакъл по повод 70 години от създаването на училището, съобщава Пресцентърът на МОН.
Гост на тържеството в зала „Тържествена“ на Военната академия „Г. С. Раковски“ бе служебният заместник-министър на образованието и науката д-р Емилия Лазарова.
По време на концерт-спектакъла „Приказката продължава“ беше представена по атрактивен начин историята на училището.
Важни моменти от нея бяха включени във филм анимация, подготвен от ученици и учители. Под формата на етюди от приказка бяха представени специалностите и уменията на учениците в сферата на дизайна и рекламата.Заместник-министърът на образованието и науката връчи плакет на МОН на директора на училището Даниела Шошова заради добрите постижения на училището. Д-р Лазарова поздрави гимназията и от името на служебния министър проф. Галин Цоков.
„Продължавайте да работите със същата страст и ангажираност, за да вдъхновявате и подкрепяте младите хора и да пишете нови страници в историята на ПГ по дизайн „Елисавета Вазова“, пожела той в поздравителния си адрес до екипа на училището.
На тържеството присъстваха също Димитър Божилов – кмет на столичния район „Триадица“, д-р Ваня Кастрева – началник на РУО – София, д-р Анелия Андреева – директор на Националния инспекторат по образование, и др.

