Още 32,5 млн. лв. за модернизация на професионални гимназии
Допълнителни 32 500 000 лв. за подобряване на материално-техническата база на професионални гимназии в различни области на страната одобри Министерският съвет. Средствата ще помогнат за обновяването и модернизирането на регионалната образователна инфраструктура в България, което започна по Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014 – 2020 г.
Средствата в размер на 110 967 966 лв. безвъзмездно финансиране по Оперативната програма предоставиха възможност на Министерството на образованието и науката да започне модернизацията на 103 училища в Северозападния, Северния централен, Североизточния, Югоизточния, Южния централен и Югозападния район, както и в София-град.
В процеса на изпълнение на дейностите по тяхното обновяване се установи недостиг на средства за изпълнението на ремонтите в 46 училища. Одобреното от правителството допълнително финансиране ще позволи сградите и на тези гимназии да придобият нов облик, който ще допринесе за повишаване привлекателността и качеството на професионалното образование и обучение в страната.