Звънецът събра за 22-ри път децата в Хамбург
За 22 пореден път училищният звънец събира деца, учители и родители в Българското училище в германския град Хамбург, предава БТА. Тази година празникът е двоен и още по-емоционален. Учители, ученици и родители отбелязаха първия учебен ден с традиционна церемония по посрещане на националния трибагреник в двора на новата сграда на школото.
„Благодарение на проявеното разбиране и гостоприемството от страна на Kath. Schule Am Weiher се сбъдна една мечта: училището успя да събере голяма част от възпитаниците си на едно място, а именно в шест класни стаи, предназначени за ученици от предучилищна възраст до шести клас“, информират от ръководството на школото.
Прага на Българското училище в Хамбург са прекрачили 170 ученици от предучилищна възраст до XII клас, разпределени в 16 паралелки. Първокласниците са 23-ма.