Научни списания

Българските висши училища се представят в Северна Македония

Министерството на образованието и науката съвместно с Посолството на Република България в Скопие, Генералното консулство в Битоля и Българския културно-информационен център в македонската столица организира в периода 7 – 9 декември 2023 г. информационна кампания за популяризиране на българското висше образование в Република Северна Македония.

Поканени са всички кандидат-студенти и техните родители, които имат интерес за обучение в български висши училища. Те ще могат да се информират на място за условията за обучение в България, предимствата, които нашите висши училища могат да предложат както на македонските граждани, така и на желаещите да кандидатстват по Постановление 103/1993 г. на Министерския съвет за осъществяване на образователната дейност сред българите в чужбина и ПМС 228/1997 г. за приемане на граждани на Република Северна Македония за студенти в държавните висши училища на Република България.

Програмата на информационната кампания започва на 7 декември в Скопие, продължава на 8 декември в Битоля и завършва на 9 декември в Младежкия център в Струмица.