Още 11 студенти стипендианти на АЕЦ „Козлодуй“

Нови 11 студенти са одобрени за стипендианти на АЕЦ „Козлодуй“ в тазгодишната кампания по програмата на Централата за стипендии на изучаващи ядрени специалности.Седем от новите стипендианти са записали I курс като бакалаври – шестима от тях са избрали специалност „Топлоенергетика и ядрена енергетика“ в ТУ – София, а един е започнал обучението си по „Ядрена техника и ядрена енергетика“ в Софийския университет. Изискванията към тях включват висок успех от завършеното средно образование и обучение в редовна форма. В стипендиантската програма се включват и четирима бъдещи магистри: трима в програма „Ядрена енергетика“ в ТУ – София, и един в „Ядрена енергетика и технологии“ в Софийския университет.Предоставяните стипендии са в размер на 1000 лв. на семестър до завършване на съответната образователна степен. Стипендиантите имат и възможност за платени летни стажове, а след завършване да започнат кариерата си в Атомната централа. Вече 13 бивши стипендианти на компанията са част от експертните екипи на АЕЦ „Козлодуй“.