Отварят 12 нови ясли и градини в София
„В момента в София се строят 25 детски градини и ясли, като 12 от тях очакваме да бъдат готови до края на годината“, каза столичният кмет Йорданка Фандъкова. Тя провери как върви изграждането на нова сграда на 35. детска ясла „Вълшебство“ в ж.к. „Стрелбище“.До края на годината ще бъдат готови да приемат деца две сгради, които се изграждат към самостоятелните детски ясли – 35. „Вълшебство“ и 31. „Палавници“ в „Красно село“.„Основната ни задача е да осигуряваме места за децата между 3 и 6 години. Заедно с това работим и за разкриване на нови места за най-малките в детските ясли“, каза още Фандъкова. На проверката присъстват и зам.-кметът по финанси и здравеопазване Дончо Барбалов и председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.В момента се изпълняват довършителни работи. В новия корпус към самостоятелната детска ясла №35 „Вълшебство“ се изграждат помещения за 4 нови групи, както и физкултурен салон, с което се удвоява капацитетът на детското заведение. В двора на яслата ще бъдат изградени нови 8 детски площадки за всяка една група.„Детска ясла №35 „Вълшебство“ е специализирана в ранната рехабилитация на деца с увреден слух и е единствената с подобна дейност на територията на Столична община. Старата сграда също е освежена, за да няма разлика между двете сгради“, посочи зам.-кметът Барбалов.Над 20 години екипът на детското заведение работи успешно с Центъра за ранна рехабилитация на деца с увреден слух и ползва услугите на техните дипломирани сурдопедагози. През годините в яслата са създадени всички необходими условия за интеграция на децата с увреден слух, като те се отглеждат и възпитават в общи групи.Предстои другата седмица да започне и строителството на нова сграда за две групи към детска ясла №51 в район „Красна поляна“.