ЮЗУ започва учебната година по-рано
Новата академична 2022/2023 г. в Югозападния университет „Неофит Рилски“ – Благоевград, ще започнена 12 септември, вместо в началото на октомври. Това съобщава за в. „Струма“ зам.-ректорът доц. д-р Ицка Дерижан, след като Академичният съвет гласува учебните занятия да започнат близо 3 седмици по-рано от обичайното.„Главната причина за изтеглянето на учебната година е превантивната ни подготовка за евентуално усложняване на пандемичната обстановка“, коментира тя. Всички 9 факултета преработват графиците си, като промените ще бъдат публикувани своевременно на сайта на Университета и на отделните звена.„Всички платформи за обучение от дистанция ще продължат да функционират, като учебното съдържание непрекъснато ще се актуализира. Така че студентите, които по обективни причини няма да могат да участват в присъственото обучение, ще имат достъп до учебните материали и условията за полагане на изпит. Както винаги, ще направим всичко възможно да сме на страната на студентите и да не усложняваме учебния процес допълнително“, заявява още зам.-ректорът.