Три отличия за младите географи
Българските ученици спечелиха три сребърни медала на Международната олимпиада по география. Двама от медалистите – Даниел Димитров (XI клас) и Михаил Паскалев (X клас), са възпитаници на Математическата гимназия „Д-р Петър Берон“ – Варна, а третият – Денис Урумов (XI клас), е от 91. немска езикова гимназия „Проф. Константин Гълъбов“ – София. В отбора е и Пламен Миланов (XI клас – ПМГ „Васил Друмев“, Велико Търново), на когото малко не достига за медал.Това е второто най-силно представяне на отбора в 20-годишната история на българското участие, съобщават от МОН.В надпреварата, провела се в онлайн среда, са участвали рекорден брой държави, като отборите са били общо 54. Състезанието включва решаване на писмени казуси върху актуални географски проблеми, практически задачи и един кръг с мултимедиен тест.Ръководители на отбора са доц. Димитър Желев (Софийски университет „Св. Климент Охридски“) и Нели Петрова – директор на Първа английска гимназия в София.