Блестящи химици

Блестящо представяне прави българският отбор на 54. международна олимпиада по химия, като състезателите ни печелят 1 златен и 3 сребърни медала. На провелата се онлайн надпревара с виртуален домакин Тиендзин, Китай, нашите състезатели срещат конкуренцията на 326 ученици от 83 държави и 4-ма индивидуални участници.Златното отличие печели Павел Николов (XII клас, МГ „Акад. Кирил Попов“ – Пловдив). Сребърните отличия заслужават Крум Александров, (XI клас, МГ „Гео Милев“ – Плевен), Самуил Петков (XII клас, Софийска математическа гимназия) и Явор Христов (X клас, СМГ). Домакин на българския отбор по време на петчасовото състезание е Софийската математическа гимназия.Ръководители на отбора са доц. д-р Донка Ташева и проф. д-р Пенка Василева от Факултета по химия и фармация на СУ „Св. Климент Охридски“.