25 зрелостници с Национална диплома
Общо 25 зрелостници от 19 училища ще получат Национална диплома за отличен успех от Министерството на образованието и науката. Те завършват учебната 2021/2022 г. с пълни шестици по всички учебни предмети от дипломата за средно образование, както и на държавните зрелостни изпити. По време на обучението си отличените ученици са показали и постижения в областта на науките, технологиите, изкуствата и спорта.Деветима са носителите на Национална диплома от столични училища, по двама са наградените в Пловдив, Варна, Сливен, Велико Търново и по един в Бургас, Враца, Габрово, Кърджали, Монтана, Казанлък, Гоце Делчев и Шумен.Най-много са пълните отличници от Софийската математическа гимназия – четирима. По двама носители на националната награда имат Математическата гимназия „Акад. Кирил Попов“ в Пловдив, Профилираната гимназия с преподаване на западни езици „Захари Стоянов“ в Сливен и Американският колеж в София.Останалите гимназии с отличени ученици са91. НЕГ „Проф. Константин Гълъбов“ – София, Първа частна математическа гимназия – София, Националната търговско-банкова гимназия – София, МГ „Д-р Петър Берон“ – Варна, Първа езикова гимназия – Варна,ППМГ „Акад. Никола Обрешков“ – Бургас, ПМГ „Яне Сандански“ – Гоце Делчев, ПМГ „Васил Друмев“ – Велико Търново, ПЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Велико Търново, ППМГ „Акад. Иван Ценов“ – Враца, Националната Априлов-ска гимназия – Габрово,ЕГ „Христо Ботев“ – Кърджали, ПМПГ „Св. Климент Охридски“ – Монтана, ППМГ „Никола Обрешков“ – Казанлък, и ППМГ „Нанчо Попович“ – Шумен.