Второ издание на Наградата „Училището в музея, музеят в училището“
44. НАРОДНО СЪБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯКОМИСИЯ ПО ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА
Второ издание наНаградата „Училището в музея, музеят в училището“
Комисията по образованието и науката в 44. народно събрание, удължава до 31.07.2020 г. срока за подаване на документи за наградата „Училището в музея, музеят в училището“ поради извънредната ситуация през последните месеци. Целта е да се даде възможност на всички културни институции да се включат в надпреварата и да представят своята работа с училища и детски градини.Право да кандидатстват, имат културни институции – музеи и галерии.Право да номинират, имат както училища и детски градини, така и отделни учители.Повече подробности – https://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2586/news/ID/797В първото издание на наградата „Училището в музея, музеят в училището“ се включиха 15 музеи и галерии, номинирани от училища и детски градини. Комисията по образованието и науката, на основание оценката на eкспертната комисия, присъди едно първо и две втори места.На първо място се класира Националният музей „Васил Левски“ – Карлово, второ място заеха Специализираният музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна, и Художествената галерия – Добрич.