Дарение за българите в Албания

Нова библиотека, оборудван компютърен кабинет, както и обзавеждане на учителската стая дариха на училището в албанското с. Пустец, Преспа, д-р Милен Врабевски и фондация „Българска памет“. В региона има голямо българско малцинство и благодарение на дарението деца от девет села в община Преспа, учещи в учебното заведение, вече ще могат да се възползват от съвременните технологии.През юли д-р Врабевски и Фондацията дариха на албанската община Преспа пожарна кола, линейка и високопроходим автомобил за социален патронаж, с които до този момент регионът не разполагаше. Осигурено беше и водоснабдяването в преспанското с. Туминец.От Фондацията информираха, че ще продължат с инвестициите в Албания, както и навсякъде, където живеят българи, останали извън пределите на страната по независещи от тях причини. Д-р Врабевски полага грижи за деца в неравностойно социално положение от албанската българска диаспора.„Всички тези българи от диаспората трябва да усещат нашата любов и да се чувстват като пълноправна част от родина ни“, сподели д-р Милен Врабевски.