Природните науки отново с кабинети
С център по природни науки „Евридика“ се сдоби едно от най-големите столични училища – 51. СУ „Елисавета Багряна“. В Центъра има кабинети и лаборатории по география, математика, химия, биология, физика. Всички те са свързани с кътове за четене и нова визия за училищен коридор. „Проектът се нарича „Училище на бъдещето“, но истината е, че това е училище на настоящето и нашата задача е всички български училища да изглеждат по този начин. Шест в столицата получиха възможност да модернизират кабинети, участвайки и със собствено финансиране“, сподели при откриването на център „Евридика“ кметът на София Йорданка Фандъкова.
И в 18.СУ „Уилям Гладстон“ отвори врати Център по природо-математически науки „Акад. Георги Наджаков“ – световно известен български учен физик, възпитаник на училището. В Центъра има експериментални и дигитални лаборатории по физика, роботика и ЗD моделиране, химия и опазване на околната среда, биология и здравно образование и приложна математика и програмиране. Образователната среда в Центъра е модерна, съобразена с тенденциите, изискванията и мерките за безопасност на ХХI век. Тя е съчетание от централно мултифункционално пространство за работа и обучение, състоящо се от свързани помежду си четири зали и хранилище, и пространство за отдих и неформално общуване. Лабораториите разполагат с най-модерното експериментално и техническо оборудване в областта на природните науки, както и с подходящ софтуер и приложения за виртуална работа по различните научни дисциплини.
Четете повече в бр. 17, 26 април – 2 май 2018 г.