„144 приказки и басни“
Заниманията с изкуство в училището привличат деца от цялата страна. "Юбилеят ни е посветен на народните песни и танци, изобразително изкуство и българската култура. Нашата мисия е да я съхраняваме и развиваме", споделя директорката Величка Николова.
Тържественият концерт е на 21 април в зала 1 на НДК. В концертната програма ще участват около 500 ученици, много учители, бивши ученици, родители и приятели на училището. Ще се включат и представителните състави и ансамбли на училището от паралелките по хореография. Ансамблите за народни песни и танци са групирани според възрастта от начален до гимназиален етап. Така може да се види приемствеността между отделните етапи и професионалното израстване на учениците. Гостите на тържеството ще чуят фолклорна музика от различни краища на страната - Шоплука, Добруджа, Пиринско, Тракия, Северна България.
"Тази своеобразна разходка из родината ни ще бъде синовен поклон към милата ни татковина", подчертава Николова.
Четете повече в бр. 16, 20 - 26 април 2017 г.