Научни списания

Близо 10 000 българи се включиха в „Еразъм+”

Най-много са българските участници в програмите за младежки обмен и доброволчество – над 4 хил. души. На второ място са студентите, като част от академичен обмен – над 3 хиляди. По програмата са финансирани и 60 стратегически партньорства в сферата на средното образование, като за тях са похарчени близо 2 млн. евро. През учебната 2013 – 2014 г. студентите, участващи в академична мобилност, са 1757. През предходната академична година те са били 1952-ма. По-малко са и младежите, които са пристигнали на обучение у нас – от 1055 те стават 894 души. Най-голям брой изпратени и приети студенти има Софийският университет. У нас най-често идват младежи от Полша, Испания и Франция, сочат още данните. Българските студенти избират Германия, Испания и Франция.

Четете повече в бр. 4, 28 – 3 февруари 2016 г.