Научни списания

Представихме ли те добре, госпожо?

С помощта на учените учителите подготвят по-различни уроци по български език, които да разнообразят преподаването и да направят материята по-интересна и забавна за децата. Учениците често имат проблем с разбирането на логиката на урока. Когато обаче се справят с тази задача, с удоволствие се включват, обясниха учители. Затова и отговорът след проведените по нестандартен начин уроци по български беше: "Да, всичко разбрахме, навързахме нещата!" Проблемът понякога идва и от учебниците, споделиха децата. "Искаме учебниците да са с по-прости и разбираеми примери, написани с по-кратки фрази, с повече упражнения, иначе те просто ни отблъскват", обясниха те. Оказа се обаче, че има още нещо освен интересните уроци, което ги обединява в инициативата "Заедно напред". Децата не само искаха да демонстрират придобити знания, но и да покажат, че учителят им работи добре с тях. И изразяваха обичта си към своите учители с един простичък въпрос в края на часа: "Госпожо, представихме ли те добре?".


Четете повече в бр. 14, 7 – 13 април 2016 г.