Когато училището е ново, чисто, хубаво
В училището има прием след VII клас. Английският език е първи профилиращ предмет, вторият е информационни технологии, а третият - немски език. "Колегите така решиха - нещата, от които имаме най-много нужда, са езиците - обяснява директорът Любомир Янакиев. - И в чуждоезиковото обучение имаме постижения. На състезание по английски правопис наши ученици се представиха отлично и стигнаха до републиканско състезание, а едно от децата като награда спечели участие в езиков лагер заедно с учителката си." В наскоро ремонтираното училище преди 3 – 4 години откриват отново и стола за хранене, като се набляга на здравословните рецепти. Миналата година, по случай 100-годишнината на училището, организират велопоход с 54 участници. От настоятелството подсигуряват вода, шоколади, от общината - фланелки и шапки, от полицията - охрана на спортния празник. Тази година учениците искат пак да има велопоход и ръководството на училището с готовност ще го организира отново.
Четете повече в бр. 17, 23 – 29 април 2015 г.