Сега е лектор по български език в Университета в Сегед, Унгария. Пред „Аз-буки” споделя, че все още няма достатъчно преведени книги и научни списания, които да бъдат в полза на българистите в чужбина. Добавя, че не са достатъчно и стипендиите, които българската държава отпуска не само на студентите, но и на преподавателите. Обобщава, че е нужна национална стратегия за българските лекторати в чужбина.
Четете повече в бр. 5, 30 януари - 5 февруари 2014 г.