Така те ще усвоят необходимите умения за своята реализация след завършване на образованието си. Това каза министърът на образованието Анелия Клисарова. Схемата е младите хора да бъдат в класните стаи три дни в седмицата, а два ще практикуват в съответните предприятия и фирми. През лятото, вместо да работят „на черно“, те ще имат договор и ще работят легално, категорична е министър Клисарова. Така ще бъдат защитени техните интереси.
Четете повече в бр. 2, 9 - 15 януари 2014 г.