Колкото повече, толкова повече
Читалнята вече разполага с нов специализиран скенер, който улеснява дигитализирането на литературата. Новата придобивка е дарение от частно лице в полза на студентите с увреждания. Той моли приятелите си, вместо да му купуват подаръци за рождения ден, да съберат пари за новия скенер и го дарява на библиотеката.
„В Софийския университет учат най-много студенти с увреждания. За жалост, често сме им длъжници, но се стараем винаги да им помагаме с каквото можем“, коментира ректорът на висшето училище проф. Иван Илчев. Той се срещна с 14 студенти, които получиха материална подкрепа от две неправителствени организации – „Клуб на готините баби“ и „Сила за живот“ със съдействието на Студентския съвет на висшето училище. Благотворителната кампания е под надслов „Колкото повече, толкова повече“. Ректорът обеща на младежите да възложи на ръководителите на катедри със специалности, предпочитани от тях, да направят списъци с най-необходимата литература за тяхното обучение. По този начин заглавията ще бъдат сканирани приоритетно, а младите хора ще имат достъп до най-важната за тях учебна литература. Проф. Илчев се ангажира и със създаването на регистър, в който подробно ще се разпишат специфичните образователни потребности на всеки студент.
Четете повече в бр. 50, 11 - 17 декември 2014 г.