Волейболът печели приятели
Второто издание на волейболния турнир „София волей“ се превърна в истински спортен празник. Многофункционалната зала на Националната спортна академия отново бе любезен домакин на спортните таланти от столичните училища. В надпреварата навръх Никулден се включиха над 100 деца от V до VII клас, разпределени в по осем тима за момчета и момичета, които защитаваха честта на 10 столични училища – 119. СОУ, 56. СОУ, 73. СОУ, 2. СОУ, 101. СОУ, 50. ОУ, 109. ОУ, 25. ОУ, 81. СОУ и Националното средно общообразователно училище (НСОУ) „София“. Те участваха в турнира като най-добре представилите се по време на мащабния волейболен празник „Парк волей“, проведен първата седмица на юни тази година в Южния парк. Тогава на специалните игрища от двете страни на мрежите застанаха над 500 деца от повече от 30 училища.
Спортният форум се организира от сдружение „Младите в действие“ в партньорство с дирекция „Превенция, интеграция, спорт и туризъм“ при Столична община по общинската програма за развитие на физическото възпитание и спорта и е част от събитията, включени в програмата на „София – Европейска столица на спорта 2018 г.“.
Четете повече в бр. 50, 11 - 17 декември 2014 г.