От 15 септември 23-ма деветокласници започнаха своето 4-годишно обучение. "Учениците от профилираната паралелка ще вземат и свидетелство за управление на трактори и прикачна техника и категория "Б", обясни за "Аз-буки" Надежда Чернева – директор на гимназията във Вълчедръм. Идеята е реализирана съвместно с общината в лицето на кмета Иван Барзин и местния бизнес, който осигурява и практика във ферми. Изглежда фирмите, които работят по различни европроекти, осъзнават необходимостта от инвестиция в обучението на ново поколение работници, запознати с основите на модерното земеделие.
Четете повече в бр. 41, 9 - 15 октомври 2014 г.