Празникът на европейското многоезичие се отбелязва от 2001 г. и това отличава Стария континент от всички останали, подчерта в своето приветствие към участниците зам.-министърът на образованието и науката Ваня Кастрева. Европа се гордее с единството в многообразието и зачитането на всеки един от народите – с неговото достойнство, история и бъдеще. Хубаво е, че форумът отбелязва празника по един различен начин, подчерта зам.-министърът на образованието и науката. Участниците имат възможност да разкажат своя опит в изкуството да преподават английски, да създават красота.
Четете повече в бр. 40, 2 - 8 октомври 2014 г.