Там се проведе първото от серия спортни събития – турнир по тенис на корт за деца от различни столични клубове за „Купата на кмета на район „Студентски“. В програмата бяха включени още демонстративен мач по тенис в инвалидни колички и демонстрационни игри по крикет на маса. Събитието се проведе с подкрепата на Българската федерация по тенис на кортовете на Националната спортна академия.
В игрите се включиха и деца от Медицинския център за деца с проблеми в развитието, който се намира в район „Студентски“. „Те споделиха, че имат доста активен отбор по крикет на маса, който участва и в международни състезания и може да се похвали със спечелени награди“, разказва за „Аз-буки“ Велина Белева – зам.-кмет на района.
Четете повече в бр. 38, 18 - 24 септември 2014 г.