„Отговорът на въпроса дали астрономите в Националната обсерватория – Рожен, ще имат нормални условия за работа не може да бъде еднозначен. От една страна, тази година Обсерваторията не е в толкова критично състояние, в каквото беше през 2012 г., когато бюджетът не достигаше за издръжката й и за заплати на персонала. От друга страна, не може да се каже, че условията за работа са нормални“, коментира доц. Бонев за в. „Аз-буки“. Според него вместо всички усилия да се фокусират към научните изследвания и към модернизиране на Обсерваторията, значителна част от персонала трябва да инвестира доста време и сили за решаването на битови проблеми, свързани с наближаващата зима.
Четете повече в бр. 38, 18 - 24 септември 2014 г.