Научни списания

Искате ли да говорите добре френски!

Гимназия „Яне Сандански“ в града бе домакин на два форума по темите: „Учене и преподаване с помощта на аудиовизуални средства с цел подобряване на комуникативните умения“ и „Методология на преподаването на лексика с цел подобряване на уменията за общуване на френски език“. В тях участваха преподаватели по френски език от средното и висшето образование от цялата страна. Националното обучение бе организирано от Франкофонския регионален център за Централна и Източна Европа (КРЕФЕКО) съвместно с Министерството на образованието и науката. Медиен партньор на инициативата е Национално издателство „Аз-буки“. Лектори на обучението са Емили Лер – преподавател и автор на предавания във френскоезичния TV5MONDE, и Ан-Маргьорит Бонвале – Алианс Франсез, Виши, Франция.

Четете повече в бр. 38, 18 - 24 септември 2014 г.