„Много талантливи български учени днес работят и живеят в чужбина, но с готовност често се връщат, за да си сътрудничат с колегите в родината си. За да се върнат, у нас трябва да има жива среда, работеща в България, която се интересува от тяхната работа, разбира ги и ги търси за съвместна работа“, казва академикът. Той е носител на най-висшето държавно отличие – орден „Стара планина“, за изключително големите си заслуги за развитието на науката.
Четете повече в бр. 35, 20 август - 3 септември 2014 г.