Това предвижда проектът на Постановление на МС, подписано от премиера проф. Близнашки. Не е тайна, че третият час се използва за допълване на норматива на учители вместо да се провеждат активни спортни занимания. Това обяснява защо проучване на „Евробарометър“ ни класира сред най-мързеливите и болни нации в Европа, страдащи от наднормено тегло и редица сърдечни заболявания от ранна възраст.
Идеята на новото постановление е физическата активност на децата да се ръководи от пълноправни учители по физическо, или треньори.
Четете повече в бр. 33, 14 - 20 август 2014 г.